Menu

Internetový obchod pro náročné: Jak Modrý duch vyvíjel e-shop s 200 000 produkty

Minulý měsíc spustil Modrý duch velký klientský projekt 2HMOTO, rozsáhlý e-shop s kompletním sortimentem pro motorkáře.

Internetový obchod pro náročné: Jak Modrý duch vyvíjel e-shop s 200 000 produkty

Udělat si radost? Na to není nikdy pozdě. Možná že stěží přemýšlíte o čemkoliv jiném, než o probíhající pandemii - a to je chyba! Svět se zpomalil a všichni tak máme jedinečnou příležitost dodělat věci, na které nebyl čas. A možná se, víc než kdykoliv jindy, soustředit raději na to pozitivní. Co když vám například v garáži stojí zimou zanedbaná motorka, jejíž opravu neustále odkládáte? Nyní máte dostatek času se jí pověnovat a připravit ji na nadcházející sezónu. Protože motorka je nejlepší vozidlo pro výjimečný stav - nikoho nenakazíte ani nikdo vás - ideální na cesty do práce nebo do parku. ;-) Inu, to pravé ježdění začne letos asi o trochu později. O to více péče můžete svému stroji věnovat, stejně jako věnoval Modrý duch vývoji e-shopu 2HMOTO.

Rozsáhlý internetový obchod pro motorkáře vznikal od začátku až do konce pod taktovkou vývojářského týmu BlueGhostu (vyjma grafických prací). Milovníci mašin zde najdou úplně vše, od oblečení a helmy přes náhradní díly až po samotné stroje. Pojďme se nyní podívat očima vývojářů a marketérů, jak celý projekt získal svou současnou podobu.

Propracovaný systém vyhledávání pro náročné

„Klíčové bylo importovat data o produktech od různých výrobců a dodavatelů. Vytvářeli jsme nejrůznější moduly e-shopu na míru, například filtraci zboží podle typu motorky. K tomu patří i komplikovaná cenotvorba a zobrazení co nejpřesnější dostupnosti podle jednotlivých značek. Dále projekt obsahuje hodně uživatelských funkcí, například "moje garáž", kde si můžete zaparkovat své stroje a rovnou vybírat vhodné díly. Nakonec jsme předělávali objednávkový proces na vícekrokový, přidali jsme filtraci zboží dle parametrů a optimalizovali jsme web pro rychlejší zobrazení.“ popisuje vývojář Borek Hanzl.

Kompletní marketing od A do Z

Pro 2HMOTO dělá Modrý duch i kompletní marketingovou strategii. „Na jedné straně musíme dodržet stanovené obraty a na druhé vyladit nákladovost. Proto hledáme cesty, jak dosáhnout vyšší efektivity kampaní tak, abychom zvýšili klientův zisk. S tím je spojeno spousta činností, jako například optimalizace konverzního poměru. Další věc, kterou řešíme, je přivedení nových zákazníků z ostatních kanálů. Čím více má e-shop produktů, tím obtížnější je jejich propagace. Některé reklamní systémy s tím mají problémy a nelze nasadit autobidovací nástroje (cena většinou bývá od počtu produktů). Nakonec se ale všechny výzvy úspěšně zvládly a propagace běží podle plánu.“ říká marketingový specialista Jan Černý.

Spuštěním však spolupráce neskončila. Modrý duch vše sleduje a vyhodnocuje, aby se vyladily i ty nejmenší detaily.

Jak se vám článek líbil?

0

Praktický

1

Inspirující

2

Zábavný

3

Nic moc