Menu

Asistence s výběrovým řízením ušetří peníze a prosadí vyšší kvalitu

Státní fond životního prostředí působí i v digitálním světě. Modrý duch mu pomohl realizovat výběrové řízení na tvorbu 6 integrovaných webů, vykouzlil zadání veřejné zakázky a přispěl k úspoře nemalé částky z rozpočtu.

Úkol pro Modrého ducha

Rozpoznat potřeby návštěvníků, vytvořit zadání pro oficiální znění veřejné zakázky a pomoci s průběhem i vyhodnocením výběrového řízení.

Hodnocení zákazníkem

„Počet námi provozovaných webů se postupně rozrůstá, každý web však má vlastní administraci. I z toho důvodu jsme se rozhodli pro vytvoření nových webů, které budou v optimální míře integrované. Jako státní úřad jsme na jejich vytvoření a správu museli vyhlásit výběrové řízení. Požadujeme kvalitní řešení za rozumnou cenu. BlueGhost nám pomohl nejen s tvorbou zadávací dokumentace, ale na základě analýzy vytvořil i podrobnou specifikaci jednotlivých webů i celého integrovaného řešení. Do soutěže se přihlásilo 10 zájemců, s jejichž výběrem nám pomáhal i Modrý duch.“

Veronika Štefková, referentka komunikace SFŽP

Modrý duch se chlubí

Práce v 5 krocích: uživatelské analýzy, funkční specifikace, samotného sepsání zadání pro dodavatele, vyhodnocení nabídek veřejné zakázky a technického dozoru – na realizaci výběrového řízení jsme si dali opravdu záležet.

Modrý duch provedl vlastní výzkum mezi uživateli webu, aby jim výsledný projekt vyhovoval. Pro každý web poté vytvořil speciální persony – typické uživatele, kterým tyto webové stránky slouží a přizpůsobujeme jim obsah i ovládání.

Součástí požadované specifikace je i integrovaný redakční systém, který administrátorům umožňuje spravovat obsah webu z jednoho místa.

Společně se zadáním byla vytvořena hodnoticí kritéria pro výběr vítěze, aby bylo rozhodování spravedlivé a transparentní. Modrý duch také zajistil, aby klient nebyl závislý na jediném dodavateli a neplatil zbytečně vysoké poplatky za poskytované internetové služby.