Menu

Nový web pro předního evropského výrobce otopných těles

Korado je česká značka s nadnárodní účastí, jejíž začátky se datují až do roku 1965. Společnost se zabývá výrobou otopných těles. V její nabídce naleznete radiátory, konvektory a lokální a centrální větrací jednotky.

Původní web byl pojatý technicky se zaměřením na B2B a odborníky – velkoobchody, topenáře, architekty a projektanty. Postupně vznikla nová potřeba prezentovat produkty jak B2B segmentu, tak koncovým zákazníkům, a přizpůsobit jim web tak, aby si na něm obě cílové skupiny přišly na své.

Nový web poskytuje snadnou filtraci produkty a technickými parametry. Cílem bylo maximálně zjednodušit doposud složitou navigaci, zvýšit organickou návštěvnost a zlepšit zákaznickou zkušenost.

1. Nejprve bylo třeba zjistit vstupní stav. Zpracovala se úvodní analýza, na jejímž základě se nasadily nástroje sledující pohyb lidí na webu. Následoval kvalitativní výzkum, aby se zjistilo, co cílová skupina skutečně chce a očekává.

2. Dalším krokem byl výzkum kvantitativní, ve kterém byly dotazníkem osloveny kontakty z cílových skupin. Na základě získaných dat se vytvořily prototypy, které se několikrát testovaly. Nakonec přišlo na řadu programování a kódování.

3. Hotový web se opět testoval na cílových skupinách. Díky tomu se vyřešily všechny připomínky technického, obsahového i logického charakteru. Vzhledem k pečlivému výzkumu a průběžnému testování už se však nejednalo o nijak zásadní problémy, spíše standardní podněty k doladění, které doprovázejí každé spuštění.

Korado je ukázkovým příkladem toho, že detailní výzkum, relevantní data i uživatelské testování jsou alfou a omegou při vývoji i redesignu online aplikací. Modrý duch má tyto postupy v DNA a opírá se o ně jak u nových, tak stávajících projektů. Díky tomu je každý web dělaný na míru zákazníkům a nezkreslený očekáváním decision makerů.

Plánujete podobný projekt?

Dlouhodobá spolupráce může začít
jedním kliknutím

Projektová manažerka RENATA HRUBÁ
Frontend developer JAROSLAV NOVÁK
Backend developer JAN HORÁK
Backend developer ONDŘEJ POSPÍŠIL
Marketingový specialista JIŘÍ HOCHMAN
Specialistka komunikace BARBORA KUBÁTOVÁ
Ux designer ŠIMON LEŠKA
Projektová manažerka MARTINA FILIPOVÁ
©2021 - 2022
©BlueGhost for Korado