Menu

Tento týden v UX: zlozvyky UXáků, blogování na Wordpressu a nové logo Tumblru

Jak navrhnout aplikaci přístupnou pro neurodivergentní lidi, k čemu je UXákovi sociální práce a mnoho dalšího v přehledu UX zpráv za 21. týden roku 2022.

Tento týden v UX: zlozvyky UXáků, blogování na Wordpressu a nové logo Tumblru

Design přístupný pro neurodivergentní lidi

Podle blogu společnosti Prototypr se vyskytuje na Zemi 15 až 20 procent neurodivergentních lidí, tedy takových lidí, kteří žijí s nějakou duševní jinakostí, ať už se jedná o dyslexii, depresi nebo jinou diagnózu, a pokud na ně při designu služeb ani výrobků nemyslíme, přicházíme tím o zákazníky. V blogovém příspěvku najdete odkazy nejen na iniciativy, které pracují na zpřístupnění služeb a výrobků pro neurodivergentní lidi, ale také na samotné neurodivergentní UX designéry.

K čemu je UX designérovi studium sociální práce

UX design není obor, který byste typicky našli v nabídce studijních programů na vysokých školách. To ale neznamená, že by vám studium na vysoké škole bylo v této práci k ničemu. Článek How did my degree help me to start my career in UX/UI design? popisuje cestu absolventa ekonomie se sociální prací a statistikou. Zatímco ekonomie je jednou z disciplín, které popisují chování lidí, sociální práce ukazuje způsob, jak druhým pomáhat, a statistika nám pomáhá rozumět číselným datům. Asi nemusíme dodávat, že UX designér se musí zabývat interakcí lidí s weby a aplikacemi a zároveň interpretovat slovní i číselné údaje. Vysokou školu tedy nemusíte využít jen v oboru, který jste vystudovali.

Zlozvyky UXáků

Své zlozvyky mají různé profese a UX designéři nejsou výjimkou. Nicméně, jak stojí v článku Bad Habits of UX/UI Designers, špatné návyky UXáků mohou produktu nebo službě ublížit. Jako příklady konkrétních zlozvyků uvádí text tyto neduhy: 1) design bez návaznosti na potřeby klientů a uživatelů, 2) nedostatek uživatelského výzkumu, 3) přílišný důraz na estetiku aplikace, 4) nevyužívání prostoru a 5) málo iterací v designu. Chcete-li se těmto chybám vyhnout, věnujte se sebevzdělávání a neberte nic jako samozřejmost, jak radí článek.

Jak přitáhnout čtenáře na blog na Wordpressu

Blogy na Wordpressu jsou dnes populární, snad díky své jednoduchosti a rozmanitosti šablon. To ale neznamená, že každému, kdo si blog založí, budou na něj chodit čtenáři. Jak tedy udělat blog atraktivní, zjistíte v článku 9 Ways To Drive Traffic To Your Wordpress Blog na serveru Webdesigner Depot. Zde najdete tipy mimo jiné ohledně titulků, soutěží pro čtenáře, tvorby klíčových slov a také hostujících blogerů.

Nové logo Tumblru příliš nadšení nevzbuzuje

Blogová platforma Tumblr měla až donedávna jednoduché logo, které sestávalo z malého t. Identita platformy se však změnila a od letoška používá Tumblr sice stále malé t, nicméně napsané několika tahy, které se zároveň překrývají. Jak uvádí server Creative Bloq, uživatele změna příliš nepotěšila a stěžují si mimo jiné na jeho neestetičnost. Kdo by však tápal, jak má správné logo vypadat, toho Creative Bloq nenechá na holičkách, jelikož článek obsahuje odkaz na návod, jak takové logo vytvořit.

Jak se vám článek líbil?

0

Praktický

0

Inspirující

0

Zábavný

0

Nic moc